Nagroda dla NANOBIOME

Badanie NANOBIOME zostało nagrodzone w konkursie „i – Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” w kategorii Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski, który organizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. To wyjątkowe wyróżnienie dla firm i brandów, które poprzez swoją kreatywność i otwartość na nową myśl naukową wprowadzają na rynek innowacyjne rozwiązania.

Uzyskana nagroda jest potwierdzeniem nowatorskiego podejścia do oceny kondycji jelit, które oferuje NANOBIOME. Badanie dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii sekwencjonowania DNA – technologii nanoporowej – oraz zastosowaniu najdokładniej metody analizy środowiska bakteryjnego – metody sekwencjonowania całogenomowego – zostało uznane za najbardziej konkurencyjne i innowacyjne spośród dostępnych na rynku. 

– Jesteśmy dumni, że nasz flagowy projekt został wyróżniony tak prestiżową nagrodą, ale przede wszystkim czujemy ogromną satysfakcję z efektów pracy całego naszego zespołu. Wierzymy, że badania takie jak NANOBIOME  są kluczowe dla rozwoju nowych obszarów nauki i diagnostyki ludzkiej mikrobioty, od której jak wiadomo zależy prawidłowe funkcjonowanie każdego z nas. Oczywiście nie zaprzestajemy działać i zgodnie z założonym wcześniej celem będziemy dążyć do rozbudowy bazy wiedzy o mikrobiomie jelitowym i jego zależności z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu, czy też konkretnymi jednostkami chorobowymi – powiedział Michał Kaszuba, Prezes spółki genXone, która jest właścicielem marki NANOBIOME.

Informacje na temat samego konkursu i nagrody znajdziesz TUTAJ.